Array

Strecha na kľúč

Vaša nová strecha bez starostí
Najjednoduchší spôsob ako získať alebo zrekonštruovať svoju strechu je vybrať si kompletný strešný balík obsahujúci potrebný materiál, ale aj všetky práce, a ďalšie s tým súvisiace služby. Veľmi radi Vám s tým pomôžeme, už od samotného plánovania až po konečnú montáž. Získate tak novú strechu absolutne bez starostí, strácania času a bez ďaľšieho vybavovania a nakupovania chýbajúceho materiálu, čím v konečnom dôsledku ušetríte nie len svoj cenný čas, ale aj peniaze.

Zameranie a výber

Zameranie strechy
Prvým dôležitým krokom je kompletné zameranie Vašej strechy a všetkých jej prvkov, ako sú komíny, strešné okná a výlezy, strešné prestupy, odkvapový systém, či iné bezpečnostné prvky. V tomto kroku je tiež možné navrhnúť úpravy strechy, napr. pridaním okien, presvetlením priestoru strešným výlezom, dopracovaním vykierov, či iných želaných úprav. Na základe tohoto zamerania je možné optimalizovať potrebný materiál na rekonštrukciu strechy tak, aby dochádzalo čo k najmenším materiálovým odpadom.

V prípade stavby novej strechy je ideálne dodať projektovú dokumentáciu.

Výber strešnej krytiny
Strešnú krytinu je vhodné vyberať podľa stavu nosnej konštrukcie strechy objektu, a ekonomických možností zákazníka. Kedže možností je veľa, a bežný zákazník sa len veľmi ťažko orientuje v množstve rôznych druhov strešných krytín a rôznych povrchových úprav, sme pripravený Vám profesionálne pomôcť a poradiť tak aby konečný výber strešnej krytiny bol pre Vás čo najvhodnejší.

Výber farby
Nemenej dôležitým je výber farby povrchovej úpravy strešnej krytiny. Je vhodné farbu zľadiť do existujúcich, či plánovaných farieb ostatných prvkov objektu, ako sú fasády, podhľady či odkvapový systém. V niektorých lokalitách môžu byť určité obmedzenia týkajúce sa požiadaviek na farbu strešných krytín, preto si túto informáciu zistite vopred (napr. na miestnom úrade).

Stavbu či rekonštrukciu strechy ovplyvňuje hlavne počasie. Je preto dôležité ju naplánovať s určitým časovým predstihom. Vhodné sú jarné, letné a jesenné mesiace. Práce sa dajú vykonávať aj v zimných mesiacoch, ale kvôli vačšej nevyspytatelnosti počasia sa môžu mierne omeškať. Pri vačších poškodeniach starších striech sa však odporúča začať rekonštrukciu čím skôr, aby sa zabránilo vačším škodám vplyvom zatekania a poškodzovania objektu vlhkosťou.
Zameranie strechy
Výber farby strechy

Cenová ponuka a objednávka

Cenová ponuka
Na základe zamerania Vašej strechy Vám vytvoríme optimalizovanú cenovú ponuku obsahujúcu potrebné množstvo strešnej krytiny, položkovite jednotlivé strešné doplnky, ako napr. spojovací materiál, odvetrávanie, klampiarske doplnky, strešné okná, odkvapový systém a iné potrebné doplnky. Taktiež v prípade montáže Vám zaistíme cenu a predbežný termín začatia montážnych prác.

Uzatvorenie objednávky
Posledným krokom vo fáze objednávky Vašej novej strechy a doplnkov je jej záverečná kontrola a jej konečné uzavretie. V niektorých prípadoch je požadované vyplatenie zálohovej platby, najmä pri väčších objednávkach. Táto zálohová platba Vám bude samozrejme odpočítaná pri úhradene celého dodaného materiálu.
Objednávka

Výroba

Po uzatvorení objednávky prebieha výroba Vašej novej strešnej krytiny. V závislosti na vybranom materiáli a type strešnej krytiny trvá výroba a následne dodanie približne do 15 dní.

Počas tohoto výrobného procesu prebieha súčasne výroba a kompletácia ďalších potrebných doplnkov a súčastí Vašej novej strechy.
Výroba strešnej krytiny

Dodanie

Priestor na uskladnenie
Pred samotným dodaním strešnej krytiny zabezpečte potrebný priestor na jej vyloženie a dočasné uskladnenie. Dľžka potrebného priestoru je závislá na velkosti dodávaných strešných krytín (v prípade plechovej strešnej krytiny je to najväčšia dľžka pásu) a šírka potrebného priestoru by mala byť aspoň 1,5m.

Vykládka
Väčšina dodáviek strešnej krytiny prebieha pomocou hydraulickej ruky.

Niektoré produkty však vyžadujú manuálnu vykládku. Zabezpečte preto výpomoc ďaľších osôb, v závislosti na dĺžke jednotlivých pásov krytiny, kde platí pravidlo 1bm - 1 osoba. Pri vykladaní strešnej krytiny používajte rukavice.

Skladovanie strešnej krytiny
Pri bežných podmienkach je možné strešnú krytinu skladovať zabalenú približne jeden mesiac. Pri dlhšom uskladnení je potrebné strešnú krytinu odbaliť. Ak je to možné odporúča sa krytinu skladovať na mierne naklonenom povrchu.
Dodanie strešnej krytiny

Odborná montáž

Po kompletnom dodaní potrebného materiálu nasleduje montáž strechy v dohodnutom termíne. Montáž vykonávajú odborne vyškolený a certifikovaný pracovníci, pravidelne sa zúčastňujúci školení a vzdelávania v súlade s platnými normami a nariadeniami. Trvanie montáže je podmienené zložitosťou strechy ale aj poveternostnými podmienkami.

Postup pri rekonštrukcii strechy
1. Demontáž starej krytiny
2. Demontáž strešných lát
3. Kontrola stavu krovu a ostatných strešných konštrukcií
4. Revitalizácia (príp. spevnenie) krovu
5. Montáž poistnej hydroizolácie (vrátane oplechovaní pod fóliu) a kontralát
6. Latovanie strechy
7. Montáž odkvapových žľabov
8. Pokládka krytiny vrátane všetkých potrebných oplechovaní a klampiarskych prvkov
9. Montáž odkvapového systému
10. Kontrola kvality po ukončení montáže
Montáž strešnej krytiny

Cena novej strechy na kľúč

Cena Vašej novej vysnívanej strechy je prípad od prípadu rôzna, pričom záleží najmä na jej rozlohe, tvare a zložitosti, použitej krytine, doplnkoch a ďalších službách.

Neváhajte nás preto kontaktovať, veľmi radi Vám poradíme a pomôžeme.

Mám záujem o cenovú ponuku
Žiadosť o cenovú ponuku
Ďalšie informácie ktoré sa môžu hodiť...

Plechová strešná krytina

Ľahký, moderný, mimoriadne atraktívny a veľmi obľúbený typ strešnej krytiny, vhodný nie len ako ideálna náhrada starej strešnej krytiny ale aj pre novostavby.

Prečo si vybrať nás?

Proces výberu a realizácie novej strechy je pre bežného človeka často náročnou úlohou. Avšak so spoľahlivým a skúseným partnerom bude celý tento proces hračkou.

Mýty & Legendy

Najväčšou nevýhodou plechových strešných krytín sú predsudky, ktoré Vám však hravo vyvrátime. Doťahovanie skrutiek či búchajúca krytina pri daždi? Jednoducho - mýty a legendy...
Partnery

Kde nás nájdete

Kancelária:
Okoličianska 63/61
Liptovský Mikuláš
031 04

Prevádzková doba:
Pon - Pia: 08:00 - 15:30

Telefón:
0907 707 934
Kancelária UniDACH

O nás

Značka UniDACH je zavedeným synonymom pre výborný pomer kvality a ceny strešných produktov a služieb. Veľký výber kvalitných strešných krytín a doplnkov spolu s možnosťou využitia komplexného balíka služieb, s nej robí ideálneho partnera pre stavbu Vašej novej strechy. Medzi najčastejšie realizované projekty patria rekonštrukcie starších striech rodinných domov, ale aj hospodárskych či administratívnych budov.

Naše služby môžete využiť najmä v mestách a okolitých obciach: Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Ružomberok, Martin, Dolný Kubín, Námestovo, Trstená, Nižná, Tvrdošín a podľa dohody aj na celom území SR.
© 2013 - 2019 UniDACH - Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov je zakázané.
Orgán dozoru alebo dohľadu: Slovenská obchodná inšpekcia so sídlom v Žiline pre Žilinský kraj, Predmestská 71, P.O. Box B-89; 011 79 Žilina 1