Array

Naše služby

Komplexné služby v oblasti šikmých striech
Strecha ako odveký symbol domova a bezpečia nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia a vonkajšieho prostredia. Pomáha zabraňovať tepelným stratám a chráni pred prehrievaním. V neposlednom rade by mala spĺňať aj požiadavky zvukovej a protipožiarnej ochrany. Od strechy závisí samotná kvalita bývania a životnosť objektu ktorý chráni a preto by ste jej stavbu či rekonštrukciu mali zveriť odborníkom. V tejto oblasti sa svojpomoc často nevypláca, dodatočné opravy a výmeny strešnej krytiny alebo jednotlivých prvkov strešného plášťa sú potom skutočne finančne náročné a v konečnom dôsledku Vám predražia, už tak náročnú investíciu.

Poradenstvo a zameranie

Kompletný servis obsahujúci odborné poradenstvo, zameranie strechy a vypracovanie podrobnej cenovej kalkulácie ZDARMA, spolu s návrhmi na riešenie vzniknutých porúch a chýb je základom každej dobrej spolupráce. Navrhneme a spolu vybiereme najlepšiu a zároveň cenovo najvýhodnejšiu možnosť, tak aby splnila Vaše očakávania. Spolu vyriešime každú Vašu požiadavku.

Rekonštrukcie striech

Každá strecha, aj tá najkvalitnejšia, má svoju obmedzenú životnosť. Postupom času prestáva plniť svoju funkciu, začne prepúšťať vodu a sneh, prestáva tesniť pred vetrom a nečistotami. Dôsledkom toho začína dochádzať k poškodzovaniu objektu ktorý má byť ňou chránený. Začína vlhnúť strešná konštrukcia, zateplenie stráca svoje pôvodné vlastnosti a v neposlednom rade vlhkosť poškodzuje samotné steny objektu, čím priamo ohrozuje obyvateľov rôznymi pliesňami a inými, zdraviu nebezpečnými poruchami objektu.

Na zabránenie vzniku škôd na majetku a zdraví je nutné takúto strechu čím skôr rekonštruovať. Rekonštrukcia strechy najčastejšie obsahuje doplnenie izolačnej fólie, výmenu strešných lát a strešnej krytiny. V prípade rozsiahlejšieho poškodenia strechy aj výmenu poškodených častí krovu či strešnej izolácie.

Pri rekonštrukciách strechy je tiež možné vytvoriť nový obytný priestor pod strechou a zväčšiť tak celkovú obytnú plochu objektu, pridať strešné okná a výlezy a v neposlednom rade zlepšiť celkovú vonkajšiu estetiku objektu.

Medzi najčastejšie dôvody na rekonštrukciu strechy patrí:

- poškodenie strešnej krytiny z dôvodu vonkajších vplyvov
- prirodzená únava materiálu
- vytvorenie alebo zväčšenie obytného priestoru pod strechou
- odstránenie konštrukčných chýb
- rekonštrukcia alebo vytvorenie zateplenia strechy
- zhodnotenie stavby

Rekonštrukcia strechy prebieha v nasledovných fázach:

- demontáž strešnej krytiny
- montáž difúznej fólie a kontralát
- montáž latovania
- montáž strešných okien a strešných výlezov (v závislosti od požiadaviek zákaznika)
- montáž strešnej krytiny a príslušných lemovaní
- ukončovacie a kontrolné práce

Stavba novej strechy

Nová strecha musí spĺňať náročné kritéria a jej životnosť musí prekonať desiatky rokov, nakoľko ukončuje stavbu z hornej časti a chráni ju pred poškodením vplyvom nepriaznivého počasia. Skladá sa s nosnej časti, teda krovu, a samotného strešného plášta ktorý obsahuje, okrem iného, samotnú strešnú krytinu. Taktiež je výrazným architektonickým prvkom objektu, ktorý výrazne ovplyvňuje jeho celkový vzhľad.

Krov zhotovujeme z kvalitného dreva, tak aby bezpečne prenášal zaťaženie zo strešného plášťa a poveternostných vplyvov do nosných múrov objektu. Podľa vlastností strešného plášťa a predpokladaných poveternostných vplyvov je nutné správne nadimenzovať jeho nosné prvky.

Taktiež je veľmi dôležitý vhodný výber typu novej strechy podľa poveternostných vplyvov v oblasti a správnemu výberu orientácie strechy ku svetovým stranám. Nemenej dôležitý je tiež tvar strechy, kde platí zásada - čím jednoduchší tvar strechy, tým menej je ekonomicky náročný a zároveň vyžaduje menej údržby. Netreba však zabúdať ani na vhodnosť tvaru strechy už v existujúcej zástavbe.

Stavba novej strechy prebieha v nasledovných fázach:

- príprava konštrukcie krovu
- montáž krovu
- montáž difúznej fólie a kontralát
- montáž latovania
- montáž strešných okien a strešných výlezov (v závislosti od požiadaviek zákaznika)
- montáž strešnej krytiny a príslušných lemovaní
- zateplenie strechy (v závislosti od požiadaviek zákaznika)
- ukončovacie a kontrolné práce

Montáž strešných krytín

Montáže (pokládka) všetkých druhov strešných krytín, od ľahkých plechových až po ťažké betónové krytiny na už pripravený krov, či už väzníkový alebo iný typ. Samozrejmosťou je tiež montáž súvisiach doplnkov a príslušenstva vzťahujúcich sa na daný typ strešnej krytiny.

Likvidácia azbestu

Likvidácia strešných materiálov s obsahom nebezpečného azbestu najčastejšie v tkz. azbestocementových strešných krytinách v súlade s platnou legislatívou. Súčasťou služby je bezplatné poradenstvo a konzultácie na mieste likvidácie, spracovanie potrebných a zákonom vyžadovaných podkladov pre schválenie pracovných postupov, samotná demontáž a tiež odvoz demontovaného nebezpečného odpadu na skládku odpadov.

Viac o službe likvidácie azbestu

Tesárske práce

V oblasti tesárskych prác ponúkame vyhotovenie rôznych drevených konštrukcií, medzi ktoré najčastejšie patria drevostavby rôznych rozsahov a veľkostí, strešné krovy rôznych typov, ale aj drevofasádne obklady a podbitia. Súčasťou ponuky sú aj rekonštrukčné a opravné tesárske práce, ale aj hoblovanie a iné úpravy dreva. V prípade potreby Vám pomôžeme v prípravnej fáze s výpočtom a spracovaním rozpisu potrebného reziva a ďalšieho materiálu.

Najčastejšie vyhotovované konštrukcie:

- drevostavby
- drevené krovy
- záhradné prvky s dreva
- prístrešky pre autá
- drevené altánky
- drevené pergoly
- podbitie štablónu (podhľadov)
- drevené fasády

Klampiarske práce

Kliampiarske práce, ohýbanie plechov a montáž klampiarskych prvkov ako sú oplechovania striech, bočné lemovania, oplechovanie komínov, atík, ríms alebo okapníc či úžlabí, a to buď v typizovaných rozmeroch alebo aj na mieru. Samozrejmosťou je veľký výber rôznych materiálov a farebných odtieňov tak aby ladili s Vašou strechou. Základné farebné odtiene SKLADOM.

Zateplenie strechy

Tepelné a akustické izolácie šikmých striech a podkroví pomocou najkvalitnejšich materiálov na báze sklenených minerálnych vlákien, minerálnej čadičovej vaty, kamennej vlny alebo pomocou materiálu podľa Vášho výberu a preferencii, či už formou nadkrokvovej izolácie alebo medzikrokvovej.

Odkvapové systémy

Zameranie a navrhnutie správne nadimenzovaného typu a veľkosti odkvapového systému, jeho montáž alebo rekonštrukcia či už formou klasických ohýbaných hákov alebo hákov určených na kotvenie do čelovej dosky a krokvy.

Strešné výlezy a okná

Zameranie strešných okien alebo výlezov určených na bezpečný výstup na povrch strechy (napr. z dôvodu revízie komínov alebo údržby strechy). Montáž alebo výmena existujúcich okien, alebo ich lemovaní a tesnení.

Opravy komínov

Opravy najčastejších porúch komínov ako je rozpad (rozrušenie) konštrukcie, utesnenia či poškodenia komínovej hlavy, realizácia novej omietky a hydrofobizácie. Výmena poškodeného lemovania komína napr. s dôvodu zatekania po stene komína smerom do strešnej skladby. Výstavba nového komínového systému podľa požiadaviek a platných predpisov.

Realizácia interiérov

Zobytnenie podkrovia, vrátane zateplenia, vybudovania priečok, podlahy, stropu, presvetlenie strešnými oknami a ďalšie súvisiace práce.

Altánky a prístrešky

Od drevených altánkov a prístreškov, cez záhradné domčeky na náradie až po záhradné chatky. A to všetko s kvalitného a ošetreného dreva ktoré Vám vydrží.

Ďalšie informácie ktoré sa môžu hodiť...

Cenový rozpočet

Požiadajte o cenový rozpočet v pohodlí Vášho domova a získajte ZDARMA prehľad o finančnej náročnosti Vašej novej strechy alebo ostatných požadovaných služieb ešte dnes.

Prečo si vybrať nás?

Proces výberu a realizácie novej strechy je pre bežného človeka často náročnou úlohou. Avšak so spoľahlivým a skúseným partnerom bude celý tento proces hračkou.

Je čas na výmenu strechy?

Každá strecha bez ohľadu na jej druh a zloženie má svoju obmedzenú životnosť, po ktorej je nutná jej výmena či kompletná rekonštrukcia. Týka sa to aj Vašej strechy?

Kde nás nájdete

Kancelária:
Zápotockého 1381
Liptovský Mikuláš
031 01

Prevádzková doba:
Pon - Pia: 08:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 11:00

Telefón:
0907 707 934
0903 158 109
Kancelária UniDACH

O nás

Značka UniDACH je zavedeným synonymom pre výborný pomer kvality a ceny strešných produktov a služieb. Veľký výber kvalitných strešných krytín a doplnkov spolu s možnosťou využitia komplexného balíka služieb, s nej robí ideálneho partnera pre stavbu Vašej novej strechy. Medzi najčastejšie realizované projekty patria rekonštrukcie starších striech rodinných domov, ale aj hospodárskych či administratívnych budov.

Naše služby môžete využiť najmä v mestách a okolitých obciach: Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Ružomberok, Martin, Dolný Kubín, Námestovo, Trstená, Nižná, Tvrdošín a podľa dohody aj na celom území SR.
© 2013 - 2020 UniDACH - Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov je zakázané.
Orgán dozoru alebo dohľadu: Slovenská obchodná inšpekcia so sídlom v Žiline pre Žilinský kraj, Predmestská 71, P.O. Box B-89; 011 79 Žilina 1