Plechová strešná krytina

Plechová strešná krytina

Odolná a pevná avšak ľahká strešná krytina. To sú hlavné vlastnosti plechovej strešnej krytiny, ktorú môžeme rozdeliť na škridlové krytiny (škridloplechy) imitujúce klasické strešné krytiny, trapézové krytiny a strešné panely imitujúce tradičnú falcovanú krytinu. Výborné úžitkové a estetické vlastnosti, vrátene bohatého výberu finálnych povrchových úprav a farebných odtieňov ju predurčujú takmer na všetky druhy striech, vrátane starších stavieb bez nutnosti spevňovania či výmeny pôvodného krovu.

Odolnosť plechovej strešnej krytiny

Plechová strešná krytina je všeobecne vysoko odolná proti všetkým poveternostným vplyvom a preto nie je žiadnou náhodou, že "rodiskom" profilovaných plechových krytín je práve Škandinávsky polostrov, kde často panujú skutočne drsné poveternostné podmienky. S tohoto regiónu sa neskôr rozšírila a získala popularitu takmer na celom svete. Narozdiel od ostatných typov krytín je nenasiakavá a teda odolná voči mrazu, obsahuje minimálne množstvo špár a spojov, je podstatne ľahšia a čo je nemenej podstatné, je bezúdržbová. Jedným s presvedčivých argumentov je nadštandardne dlhá záruka a s tým spojená garancia dlhej a bezstarostnej funkčnosti Vašej strechy.

Je vhodná aj na staršie objekty?

Plechová strešná krytina je ideálna pre akýkoľvek objekt, či už sa jedná o novostavbu alebo rekonštrukciu starého domu alebo hospodárskej budovy. Vo vačšine prípadov nie je potrebné vôbec rekonštrukovať či vymieňať krov, pohodlne stačí vymeniť iba staré latovanie, čo nezanedbateľne šetrí nielen čas ale aj peniaze. Poskytne vzhľad podobný klasickým krytinám, čím bez problému zapadne do okolitej zástavby a zároveň zachová pôvodný charakter objektu.

Aké sú rozmery plechovej krytiny?

Plechová strešná krytina sa zásadne vyrába na mieru - presne podľa pokladačského plánu, ktorý sa vyhotovuje na základe zamerania strechy. Vďaka tomu sa minimalizuje množstvo odpadu ktorý vzniká pri montáži strihaním a prispôsobovaním krytiny tvaru strechy a zároveň sa tým podstatne urýchluje aj samotná montáž, čo sa odzrkadlí aj na jej cene zhotovenia. V prípade maloformátových plechových krytín, kde sú rozmery samotných šablón rovnaké, je možná pokládka bez pokladačského plánu.

Aký je minimálny bezpečný sklon?

Narozdiel od ostatných typov strešných krytín je možné bezpečne použiť plechovú krytinu už od 6° sklonu v prípade strešného panelu alebo trapézovej krytiny a 9° v prípade plechovej škridlovej krytiny (škridloplechu). Pri týchto sklonoch je krytina schopná vytvoriť vodotesný plášť vďaka presnému a precíznemu profilovaniu vo výrobe, čo umožňuje, že krytina do seba presne zapadá bez viditelných miest spojov a napojení. Systém poistných (kapilárnych) drážiek zaručí odvedenie vody v mieste spoja a zamedzí zatečeniu vody pod krytinu v tomto mieste.
Ďalšie informácie ktoré sa môžu hodiť...

Plechová strešná krytina

Ľahký, moderný, mimoriadne atraktívny a veľmi obľúbený typ strešnej krytiny, vhodný nie len ako ideálna náhrada starej strešnej krytiny ale aj pre novostavby.

Trapézová krytina

Jednoduchá univerzálna krytina s mnohoúčelovým využitím. Uplatní sa nie len na streche, ale aj na fasáde, plote či inom stavebnom riešení, vďaka svojej pevnosti a nízkej váhe.

Strešný panel

Mimoriadne estetická strešná krytina pripomínajúca tradičné falcované krytiny. Systém ukrytého kotvenia a spôsob jej spájania zaistí výbornú bezpečnosť a tesnosť strechy.

Kde nás nájdete

Kancelária:
Zápotockého 1381
Liptovský Mikuláš
031 01

Prevádzková doba:
Pon - Pia: 08:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 11:00

Telefón:
0907 707 934
0903 158 109
Kancelária UniDACH

O nás

Značka UniDACH je zavedeným synonymom pre výborný pomer kvality a ceny strešných produktov a služieb. Veľký výber kvalitných strešných krytín a doplnkov spolu s možnosťou využitia komplexného balíka služieb, s nej robí ideálneho partnera pre stavbu Vašej novej strechy. Medzi najčastejšie realizované projekty patria rekonštrukcie starších striech rodinných domov, ale aj hospodárskych či administratívnych budov.

Naše služby môžete využiť najmä v mestách a okolitých obciach: Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Ružomberok, Martin, Dolný Kubín, Námestovo, Trstená, Nižná, Tvrdošín a podľa dohody aj na celom území SR.
© 2013 - 2020 UniDACH - Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov je zakázané.
Orgán dozoru alebo dohľadu: Slovenská obchodná inšpekcia so sídlom v Žiline pre Žilinský kraj, Predmestská 71, P.O. Box B-89; 011 79 Žilina 1