Nie je záruka ako záruka

Nie je záruka ako záruka

Jedným zo základných kritérii kvality produktu je jeho záruka. Nie je len doba jej trvania ale aj samotné podmienky jej uplatnenia. Niektorý predajcovia vsádzajú nato, že bežný zákazník tieto podmienky neštuduje a uspokojí sa s informáciou o jej dĺžke trvania, čo je pre neho zásadná chyba. Nie je nič výnimočné, ak dôjde k chybe strechy a zákazník si uplatní reklamáciu, pričom dôjde k jej zamietnutiu s dôvodou účelových ustanovení v texte záručného listu. Skutočne stojí za zamyslenie sa nad kvalitou produktov, ktorých záruka je podmieňovaná absurdnými a často ani nesplnitenými podmienkami. Vyžiadajte si preto záručné podmienky ešte pred samotným nákupom.
Skutočne sa oplatí šetriť na novej streche?
Výstavba alebo rekonštrukcia strechy býva často finančne náročná. Snahou ušetriť na kúpe akéhokoľvek, čo najlacnejšieho, materiálu síce dosiahnete okamžitú úsporu, ale pri prvých problémoch môžete naraziť na nemožnosť uplatniť si záruku, aj keď Vám bola pri predaji deklarovaná. Následky Vám v konečnom dôsledku predražia novú strechu aj niekoľkonásobne.
Pravidelná kontrola strechy
Pravidelná kontrola strechy
Pravidelná kontrola strechy
Ponúkame Vám stručný výber tých najabsurdnejších podmienok, ktoré sme našli v záručných listoch, prípadne reklamačných podmienkach u niektorých výrobcov a predajcov strešných materiálov.

Záruka iba na perforáciu plechu

Perforácia je inak povedané diera. Diera v plechu a diera vo Vašej streche. Na uplatnenie záruky je častou podmienkou minimálna poškodená plocha v určitej miere. Najčastejšie sa dá stretnúť s minimálnou hodnotou 5% na jednom kuse plechu. Ak má Vaša strecha napr. 5m dlhú krokvu a teda rovnako dlhé pásy, bude nutné aby aspoň jeden z nich obsahoval doslova DIERU o velkosti 0.25 m2, čo je diera približne 50cm x 50cm, inak podľa záručných ustanovení nemáte nárok na uplatnenie reklamácie. Niektorý výrobcovia dokonca podmieňujú uplatnenie reklamácie až v prípade, keď bude poškodených 5% z celej plochy strechy, čo je už vyslovene absurdná a nesplnitelná podmienka.

Ťažko očakávať, že majiteľ strechy bude čakať kým sa vzniknuté perforácie nezväčšia do takej miery, aby ich bolo možné vôbec reklamovať. Takáto podmienka uplatnenia záruky nemá čo hľadať u kvalitných produktov, ktorými sa takýto predajcovia často prezentujú.

Poskytujeme záruku na funkčnosť strechy počas celej záručnej doby, a nielen na úplne skorodovanie a následnú perforáciu, narozdiel od niektorých predajcov a výrobcov.

Uplatnenie záruky v absurdných termínoch

Nezriedkavým ustanovením záručných podmienok je oznámenie vzniknutej chyby v nereálnom termíne (napr. 14 dní), inak môže uplatnenie záruky zamietnuť. Je logické, že chyby strešných krytín nevznikajú okamžite ale takmer vždy dlhšiu dobu. Perforácia krytiny nevznikne do 14 dní, hlavne nie ak je súčasne požadovaná ďalšia absurdná požiadavka o velkosti vzniknutej diery. Taktiež nerovnomerné vyblednutie či strata nerovnomerná lesku nevznikne za tak krátku dobu.

Návratky, kupóny a iné švindle

Ďalšou obľúbenou metódou ako znížiť prípadne množstvo reklamácii je povinnosť zaslať alebo inak doručiť vyplnenú návratku o kúpe strešnej krytiny. Takéto konanie je minimálne pofidérne, a spolieha sa na bežnú ľudskú vlastnosť - zábudlivosť. V dnešnej dobe, keď sú ľudia zavalený rôznymi povinnosťami nie je vôbec výnimočné, že zabudnú návratku poslať, prípadne ju ani nedostanú, čím si predajca bez akejkoľvek námahy zníži potencionálne riziko reklamácii.

Nepodmieňujeme uplatnenie reklamácie žiadnymi nezmyselnými návratkami či podobnými trikmi, stačí Vám platný záručný a dodací list.

Údržba a odborné čistenie strechy

Áno, údržba strechy a jej pravidelné čistenie je potrebné nakoľko predlžuje životnosť samotnej strešnej krytiny. Čo však potrebné určite nie je, je jej odborné čistenie, to znamená čistenie odbornou firmou, čim niektorý predajcovia obmedzujú uplatnenie záruky pri ktorej budú požadovať toto odborné čistenie zdokladovať. Ak Vám predajca poskytuje záručnú dobu v trvaní 20 rokov, pred jej koncom budete potrebovať rovnaký počet potvrdení, a ak jedno odborné čistenie bude stáť len 50 €, celková cena sa Vám razom navyšuje o 1000 €.

Vykonávanie pravidelných jednoduchých kontrol a prípadne vyčistenie strechy od nečistôt je žiadúce, ale podľa nás to zvládne skutočne každý, preto nevyžadujeme žiadne dokladovanie odborného čistenia.
Ďalšie informácie ktoré sa môžu hodiť...

Prečo si vybrať nás?

Proces výberu a realizácie novej strechy je pre bežného človeka často náročnou úlohou. Avšak so spoľahlivým a skúseným partnerom bude celý tento proces hračkou.

Nová strecha na kľúč

Najjednoduchšia a najpohodlnejšia cesta k novej streche, vďaka ktorej ušetríte nielen svoj vzácny čas, ale aj nezanedbatelné finančné prostriedky, a to všetko bez starostí a zbytočných stresov.

Je čas na výmenu strechy?

Každá strecha bez ohľadu na jej druh a zloženie má svoju obmedzenú životnosť, po ktorej je nutná jej výmena či kompletná rekonštrukcia. Týka sa to aj Vašej strechy?

Kde nás nájdete

Kancelária:
Zápotockého 1381
Liptovský Mikuláš
031 01

Prevádzková doba:
Pon - Pia: 08:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 11:00

Telefón:
0907 707 934
0903 158 109
Kancelária UniDACH

O nás

Značka UniDACH je zavedeným synonymom pre výborný pomer kvality a ceny strešných produktov a služieb. Veľký výber kvalitných strešných krytín a doplnkov spolu s možnosťou využitia komplexného balíka služieb, s nej robí ideálneho partnera pre stavbu Vašej novej strechy. Medzi najčastejšie realizované projekty patria rekonštrukcie starších striech rodinných domov, ale aj hospodárskych či administratívnych budov.

Naše služby môžete využiť najmä v mestách a okolitých obciach: Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Ružomberok, Martin, Dolný Kubín, Námestovo, Trstená, Nižná, Tvrdošín a podľa dohody aj na celom území SR.
© 2013 - 2020 UniDACH - Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov je zakázané.
Orgán dozoru alebo dohľadu: Slovenská obchodná inšpekcia so sídlom v Žiline pre Žilinský kraj, Predmestská 71, P.O. Box B-89; 011 79 Žilina 1