Výmena strechy

Výmena strechy

Strecha ako odveký symbol domova a bezpečia nás chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia a vonkajšieho prostredia. Vytvára základný architektonický prvok, ktorého tvar, charakter a v neposlednom rade použitý materiál ovplyvňujú celkový dojem zo stavby. Pomáha zabraňovať tepelným stratám a chráni pred prehrievaním. V neposlednom rade by mala spĺňať aj požiadavky zvukovej a protipožiarnej ochrany.

Zateká vám strecha alebo zachytáva vlhkosť?

Vlhká, alebo už vlhkom poškodená strešná konštrukcia či steny najčastejšie naznačujú problém s netesnosťou strechy, prípadne nefunkčný, či nesprávne fungujúci odkvapový systém. Častým dôvodom týchto problémov býva strešná krytina na konci svojej životnosti a s tým spojené rôzne praskliny a netesnosti cez ktoré vniká nežiadúca voda a sneh do strešnej konštrukcie. Taktiež je nutné zabezpečit správne odvetrávanie strešnej konštrukcie, kedže nedostatočná cirkulácia vzduchu v kombinácii s vlhkosťou može spôsobovať ďalšie vážne problémy v rôznych častiach skladby strechy.

Dôsledkom tejto nadmernej vlhkosti býva poškodenie krovu, vznik plesní a v horších prípadoch erózia muriva a narušenie statiky objektu. Taktiež pri jej odparovaní sa spotrebuje väčšie množstvo tepelnej energie, čím sa stáva objekt energeticky náročnejší.
Prasknutá škridla

Vyzerá Vaša strecha zastaralo?

Staršie strechy, najmä po dlhšom čase, začínajú strácať na svojom pôvodnom vzhľade a to hlavne z dôvodu únavy materiálov a nepriaznivým poveternostným vplyvom. Strata pôvodneho odtieňa farby, praskanie či odlupovanie povrchovej úpravy, ale aj nánosy nečistôt z okolitého prostredia kazia celkový dojem zo stavby. Spolu s machom a riasami postupne strecha degraduje a môže dochádzať k prvým poruchám strešného systému.

Včasnou výmenou ochránite nielen ostatné časti stavby, ale tiež zlepšíte celkový dojem a vzhľad celej stavby.
Stará strecha

Obsahuje vaša strecha nebezpečné materiály?

V súčasnej dobe má mnoho objektov eternitovú strešnú krytinu obsahujúcu nebezpečný azbest. Tento typ strešnej krytiny sa vyrábal a s obľubou používal v mnohých tvarových aj farebných variantách, a to najmä v tvare šablón či vlnitých dosiek.

Eternit je cementová doska s prímesou azbestových vlákien (najčastejšie medzi 8 až 12%), odolná voči poveternostným vplyvom, vode a ohňu, kde riziko samovoľného uvoľňovania nebezpečných vlákien je pomerne malé. To však platí len v prípade nepoškodenej a časom nezvetranej krytiny. Ak krytina vykazuje známky zvetrania, mechanického poškodenia či zarastania machom, nie je ju už možné považovať za bezpečnú. Dôležitú úlohu zohráva aj vek krytiny, kde už za 20 rokov môže dochádzať k uvoľňovaniu azbestových vlákien do ovzdušia, najmä v dôsledku poveternostných vplyvov.

Chráňte svoju rodinu a zbavte sa svojej starej eternitovej strechy. Radi Vám s tým pomôžeme. Kliknite tu pre viac informácií o službe likvidácie azbestu
Eternit

Musíte Vašu strechu často čistiť alebo malovať ?

Každá strecha potrebuje raz za čas menšiu údržbu a to bez ohľadu na materiál, ktorý bol na ňu použitý. Ak sa však tieto časy medzi údržbami postupne skracujú, môže to znamenať, že zo strechou nie je niečo v poriadku. Častejšie vyžadovanie údržby, či malovania strechy môže poukazovať na rôzne závažné problémy, spojené s prirodzeným opotrebením materiálu, zvýšeným prenikáním nežiadúcej vlhkosti či netesnosti strešnej krytiny.

Čoraz častejšie údržby opotrebenej či chybnej strechy začnú vyžadovať čoraz viac finančných prostriedkov. Preto včasná rekonštrukcia Vašej strechy v konečnom dôsledku zabráni zbytočne navýšeným nákladom zapríčineným závažnejšími poškodeniami strešnej konštrukcie, či celého objektu.
Špinavá strecha

Chcete zvýšiť hodnotu domu?

Jednou z výhodných možností ako zvýšiť hodnotu Vášho domu, je rekonštrukcia strechy, vďaka ktorej získa Váš dom novší a sviežejší vzhľad. V niektorých prípadoch je dokonca možné vytvoriť nový obytný priestor pod strechou a zvačšiť tak celkovú obytnú plochu, ktorá môže výrazne zvýšiť hodnotu Vášho domu. Pridaním strešných okien a obnovou ostatných strešných doplnkov a príslušenstva zabezpečíte vizuálne príťažlivý vzhľad celého rekonštruovaného objektu.
Zvýšenie hodnoty domu
Ďalšie informácie ktoré sa môžu hodiť...

Prečo si vybrať nás?

Proces výberu a realizácie novej strechy je pre bežného človeka často náročnou úlohou. Avšak so spoľahlivým a skúseným partnerom bude celý tento proces hračkou.

Nová strecha na kľúč

Najjednoduchšia a najpohodlnejšia cesta k novej streche, vďaka ktorej ušetríte nielen svoj vzácny čas, ale aj nezanedbatelné finančné prostriedky, a to všetko bez starostí a zbytočných stresov.

Cenový rozpočet

Požiadajte o cenový rozpočet v pohodlí Vášho domova a získajte ZDARMA prehľad o finančnej náročnosti Vašej novej strechy alebo ostatných požadovaných služieb ešte dnes.
Partnery

Kde nás nájdete

Kancelária:
Okoličianska 63/61
Liptovský Mikuláš
031 04

Prevádzková doba:
Pon - Pia: 08:00 - 15:30

Telefón:
0907 707 934
Kancelária UniDACH

O nás

Značka UniDACH je zavedeným synonymom pre výborný pomer kvality a ceny strešných produktov a služieb. Veľký výber kvalitných strešných krytín a doplnkov spolu s možnosťou využitia komplexného balíka služieb, s nej robí ideálneho partnera pre stavbu Vašej novej strechy. Medzi najčastejšie realizované projekty patria rekonštrukcie starších striech rodinných domov, ale aj hospodárskych či administratívnych budov.

Naše služby môžete využiť najmä v mestách a okolitých obciach: Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Ružomberok, Martin, Dolný Kubín, Námestovo, Trstená, Nižná, Tvrdošín a podľa dohody aj na celom území SR.
© 2013 - 2019 UniDACH - Všetky práva vyhradené. Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov je zakázané.
Orgán dozoru alebo dohľadu: Slovenská obchodná inšpekcia so sídlom v Žiline pre Žilinský kraj, Predmestská 71, P.O. Box B-89; 011 79 Žilina 1